OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX VIII niedziela zwykła
14 X 2018 roku

1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Krakowian za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. ks. Jackowi za wystrój. Za tydzień kościół przygotowują mieszkańcy Woli Krakowiańskiej Pławy.

2. Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem zbierane są datki na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na wieczernicę poświęconą Świętemu Papieżowi.

3. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci na nabożeństwa różańcowe. W Młochowie o godz. 17.30 w Wólce o godz. 18.30

4. W przedsionku kościoła są kartki na wypominki – czytelnie wypełnione można składać w zakrystii. Kto chce żeby były odczytywane przez cały rok w pierwsze poniedziałki miesiąca niech dopisze u góry wypominki roczne. Korzystając z pięknej pogody uporządkujmy groby naszych bliskich zmarłych.

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Ewangelia na dziśSobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana

Łk 12,8-12

„Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.