OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018 roku

1. Serdecznie dziękujemy narzeczonym: Jakubowi i Kindze oraz Danielowi i Małgorzacie za posprzątanie i dekoracje Kościoła. Za tydzień Kościoła przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych.

2. Próby dla dzieci klas III będą w poniedziałek, środę i czwartek godz. 18.30. W piątek próba dzieci klas IV. Obecność na próbach obowiązkowa. Spowiedź dla dzieci Komunijnych i Rocznicowych w sobotę 26 maja od 16.00 do 18.00

3. W niedziele 27 maja o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W kościele jest miejsce tylko dla dzieci i ich rodziców. Goście będą mieli przygotowane ławeczki na placu kościelnym.

4. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 31 maja. Już dziś prosimy o przygotowanie Ołtarzy: Pierwszy Ołtarz Młochów Bloki przy ulicy Platanowej (dawne bloki instytutu); Drugi Ołtarz Młochów Małe Bloki; Trzeci Ołtarz Strażacy; Czwarty Ołtarz Młochów Wieś.

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela Mały Gość Niedzielny

6. Pielgrzymów na Jasną Gorę informujemy, że wyjazd 01 czerwca godz. 6.00 z parkingu przy Kościele w Młochowie

Ewangelia na dziśPiątek 2018-05-25, 7. tydz. zwykły

Mk 10,1-12

Jezus przeszedł w granice Judei i Zajordania. Tłumy znowu ściągały do Niego i znowu je nauczał, jak miał zwyczaj. Przystąpili do Niego faryzeusze i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. Odpowiadając zapytał ich: „Co wam nakazał Mojżesz?” Oni rzekli: „Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić”. Wówczas Jezus rzekł do nich: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”. W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: „Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo”.