OGŁOSZENIA PARAFIALNE
X V Niedziela Zwykła
14.07.2019 roku

1. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcy Młochowa Bieliny za posprzątanie i złożona ofiarę na budowę kościoła. Za tydzień kościół przygotowują mieszkańcy Młochowa Strona Szkoły.

2. Dziękujemy Wszystkim którzy przyczynili się do wykonania fundamentów nowego kościoła: Osobom które złożyły ofiarę pieniężną; wszystkim, którzy wspomagają nas modlitwą i cierpieniem.

Na ten rok przewidziane były prace za około 800 tysięcy złotych brutto. Podjęliśmy decyzje o nie robieniu fundamentów krużganka, ponieważ utrudniłyby dojazd do budowy kościoła.

Zostały wykonane fundamenty kościoła z ociepleniem zasypaniem i posadzką. Historia prac na fotografiach w gablocie. 

Fundamenty będą kosztować około 660 tysięcy złotych brutto. Zostały zapłacone już dwie faktury (141 247,86; 398 180,05) trzecia faktura będzie płatna do końca lipca i będzie to około 120 000 zł brutto. Te środki są zabezpieczone.

Wykonywane są słupy i część zakrystii - koszt około 150 000 zł. W najbliższych miesiącach musimy uzbierać sumę około 130 000 tysięcy. Wszystkie kwoty są brutto czyli z podatkiem VAT. O planach na przyszły rok
powiemy w listopadzie jak już będą uregulowane wszystkie płatności za ten rok.

3. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

4. Zapowiedzi:
Michał Cichecki – kawaler parafia Młochów
Dorota Matuszewska – panna parafia Młochów zapowiedź I

Ewangelia na dziśWtorek 2019-07-16, 15. tydz. zwykły

Mt 11,20-24

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.