OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na II Niedzielę Wielkiego Postu

17.03.2019 roku

1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Młochowa Blok 16 Rodzinny za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy o przygotowanie kościoła mieszkańców Młochowa Bloki przy ul. Platanowej.

2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 w Młochowie i 19.00 w Wólce oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę w Młochowie o godz. 17.30. Wszystkich parafian; dzieci młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Parafia w Kostowcu organizuje warsztaty pisania ikon dla osób początkujących w tej sztuce jak i posiadających już pewne doświadczenie. Będą to zajęcia praktyczne i teoretyczne połączone z modlitwą, wprowadzające w duchowy świat ikony. Liczba miejsc na warsztatach: 15 (grupa minimalna - 4 osoby). Odpłatność: 300 zł od osoby (Warsztaty dofinansowane są przez Gminę Nadarzyn; pełen koszt na jednego uczestnika wynosi 550 zł). W ramach opłaty każdy z uczestników otrzyma wszystkie materiały potrzebne do wykonania jednej ikony (zagruntowaną deskę, pędzle, pigmenty itp.). Warsztaty poprowadzi: Urszula Żakowska, ikonopisarka, artysta plastyk. Terminy zajęć: 4 i 18 maja, 1, 22 i 29 czerwca (w soboty 10.00 – 17.00; w sumie 35 godzin zajęć). Zapisy i inne informacje u ks. Proboszcza z Kostowca Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – zapisać można się do 25 marca.

4. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.


Zapowiedzi:
Kakowski Hubert kawaler Parafia w Młochowie
Rupniewska Paulina Helena panna Parafia w Młochowie
zapowiedz I

Ewangelia na dziśŚroda 2019-03-20, 2. tydz. Wielkiego Postu

Mt 20,17-28

Mając udać się do Jerozolimy, Jezus wziął osobno Dwunastu i w drodze rzekł do nich: „Oto idziemy do Jerozolimy: tam Syn Człowieczy zostanie wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. Oni skażą Go na śmierć i wydadzą Go poganom na wyszydzenie, ubiczowanie i ukrzyżowanie; a trzeciego dnia zmartwychwstanie”. Wtedy podeszła do Niego matka synów Zebedeusza ze swoimi synami i upadając Mu do nóg, o coś Go prosiła. On ją zapytał: „Czego pragniesz?” Rzekła Mu: „Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie”. Odpowiadając Jezus rzekł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?” Odpowiedzieli Mu: „Możemy”. On rzekł do nich: „Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale dostanie się ono tym, dla których mój Ojciec je przygotował”. Gdy dziesięciu to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: „Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie waszym niewolnikiem. Na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.